Elektroniczna licytacja ruchomości

Komorniczy portal aukcyjny

W marcu 2020 roku został otwarty komorniczy portal aukcyjny, który umożliwia elektroniczną licytację ruchomości, a nawet nieruchomości, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Umożliwi to skorzystanie większej ilości osób z możliwości zakupu samochodu, mebli czy sprzętu RTV w o wiele niższych cenach niż te, które są w sklepach. Nie ma konieczności osobistego stawienia się. Z zakupu będzie mogło skorzystać szersze grono osób niż tylko osoby zamieszkujące okolice, w których znajdują się przedmioty. Zainteresowani mogą zarejestrować się na portalu uruchomionym przez Krajową Radę Komorniczą pod adresem www.e-licytacje.komornik.pl, gdzie zostaną zamieszczone aukcje.

Warunki elektronicznej licytacji nieruchomości

Przede wszystkim, o sprzedaż występuje wierzyciel, który chce szybko odzyskać pieniądze – nie jest ona przeprowadzana z urzędu. Wierzyciel może skierować wniosek do komornika w formie pisma po tym, jak zostało dokonane zajęcie. W serwisie mogą zostać wystawione przedmioty, które zostały zajęte w egzekucji bądź w ramach innego rodzaju postępowań – jeśli stosowane są do nich odpowiednie przepisy. Elektroniczna licytacja ruchomości rozpoczyna się w czasie wyznaczonym przez komornika. Po zakończeniu należność za przedmiot można przekazać za pomocą przelewu poprzez zaprzyjaźniony serwis. Należy pamiętać jednak o tym, że nie ma możliwości zwrotu towaru oraz nie zostanie on w żaden sposób przygo towany do sprzedaży.

Jak działa serwis elektronicznych licytacji?

Istnieje możliwość rejestracji jako komornik (w tym przypadku system rozpozna go dzięki KomornikID – rejestrowi komorników sądowych, asesorów i aplikantów komorniczych) bądź użytkownik (pełnoletnia osoba fizyczna). Jeśli chcesz zostać użytkownikiem serwisu, będzie konieczne podanie numeru PESEL i innych danych osobowych. Z dokładnymi zasadami przeprowadzania elektronicznych licytacji ruchomości możesz zapoznać się wchodząc na stronę.

W serwisie dostępne są przedmioty pogrupowane w kategorie, takie jak samochody osobowe, antyki i sztuka, biżuteria i zegarki czy łodzie i jachty. Użytkownicy z łatwością odnajdą to, czym najbardziej są zainteresowani.